Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

10 Şubat 2011 Perşembe

Film Tadında Aşk Bölüm 1

  
   Dediğim gibi herşey bir film tadındaydı. Orta okuldalar dı. Henüz tam bilmiyorlar dı duygularını. Daha kendilerini keşfetmemişken duygularını keşfetmek onlar için zordu. Herşey Ozan'ın ikizinin filmler'e olan tutkusuyla başladı. Aldı eline kamerayı film çekmeye karar verdi. Ozanla başladılar konuşmaya. Geçen sene okul tiyatrosunda başrol dü  ozan. Oyunculardan birisi ikizi olmalıydı. Günler geçiyor ikizinin kafasında her şey yerli yerine oturuyordu. Roller dağıtılmıştı. Sadece çekimler vardı. Başka bir sınıftan olan Selin'i seçmişti. Filmde Ozan'ın sevgilisi rolündeydi. 

     Gerek hava şartları,gerek arkadaşlıklarının şartları film'i çekmeye el vermedi. İkizinin hevesi kursağında kalmıştı. Film işi iptal olmayacak gibi gözüküyordu. Bu süre zarfında Ozan'la Selin internet üzerinden konuşmaya başlamışlardı. Hergün konuşma sıklıkları artıyor gün geçtikçe paylaştıkları şeyler de artıyordu. Ozan eski sevgili sendromu yaşıyordu. Ve onu kıskandırmak için ideal kızın Selin olduğunu biliyordu. Nasıl bir tesadüf tür ki Selin de sevdiği çocuğu kıskandırmak için Ozan'la beraber olacaktı.

     Ve o gün gelmişti. Duyguları yeni yeni oturan gençlerden sahte aşk itirafları. Dolaylı yoldan çıkma teklifleri. Pazartesi günüydü. ''24 Mart 2008'' Pazartesi günü ilk tenefüste Ozan bir arkadaşını yolladı.Evet sonunda emeline ulaşacaktı. Kızla konuştu. Ve aralarında bir şeyler olabileceğine karar verdiler. Ufak ufak bakışmalar utangaç el tutuşmaları. Herşey o kadar temizdi ki. Gün geçtikçe anlamasalar da birbirlerine bağlanıyorlardı. Bir gün geldiki uğruna çıktıkları insanlar bir an olsun akıllarına gelmiyordu.

      İlişkilerinin 3.günü ''27 Mart 2008'' Ozan Selin'in dersane çıkışına gitmişti. Heyecandan bazen elleri titriyor yanakları kızarıyordu. Kordona gitmişleri. İzmir'in mis kokulu deniz havası. Biraz ötede gördükleri banka oturdular. Sohbet ederken bile gözlerinin içlerine bakamıyorlardı. Kızda siyah üstü beyaz çizgili ceket içinde okul üniforması vardı. Birden çiçekçi geldi yanlarına. Roman şivesiyle konuşmaya başladı. ''Abe yakışıklı almazmısın bu güzel kıza bir karanfil'' ilk başta reddetse bile kabul etti. Bu büyük aşkın tomurcuklarıydı bu anıları. Hafif pembemsi bir kırmızı karanfil. Kıza verdi. İlk defa birine çiçek verecekti. Kızın ilk sevgilisi Ozan 'dı. İlk defa çiçek almıştı. O gün ayrılmak zor olsa da ikisi de çok mutlu ayrılmışlardı. Otobüs durağına beraber yürüdüler. Ve evlerine dağıldılar.İkisininde kafasında aynı sahne vardı. Çiçek verirken ki bakışmaları. 

     O kadar saf temiz duygular besliyorlardı ki bu çocuklar gerçek bir aşk'ın ilk adımlarını atıyorlardı adeta. Ozan eve gitti.Yüzünde anlamsız bir gülümseme. Kimse tahmin etmiyordu. Ozan'ın bu gülümsemesinin nedeninin Selin olduğunu. O gece gözlerini kapayana kadar onu düşündü. Evet belkide aşk değildi. Ya da Aşktı. Aşkı bilmiyorlardı. Ana öğreneceklerdi...

4 yorum:

  1. Ozan'ı anladım da Selin kim? :D

    YanıtlaSil
  2. Ozan la selin die birisi yok aslında isimler farklı :D tahmn edebileceğin kişiler :D

    YanıtlaSil
  3. Onu ben de anladım ama hikaye atmasyon değil o aşikar :D Ozan kim anladım da Selin'in de adı lazım değil baş harfi Ç mi .d.d

    YanıtlaSil