Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

7 Şubat 2011 Pazartesi

Günümüzün vazgeçilmezi ''Entrika''

     Evet ''Entrika''. Aslında 17 yaşında birinin açabileceği son konulardan biri olsa gerek. Ama ilkokulda iken öğretmenlerimizden gizli saklı oynadığımız ''Kim? Kiminle? '' oyununun tıpa tıp aynısını yaşıyoruz. Aşk şehvet ihtiras. Bilindik erotik komedi film başlıkları aslında. Gün geçtikçe günümüzün gençleri bende dahil olmak üzere devamlı bir arkadan vurma çabası , olay olsun, entrika olsun haber çıksın. Böyle çabalar içindeyiz. Hatta içlerinde en hevesli olanlardan biriyim sanırım. Ama bazı şeyleri birazcık ta olsa erken yaşıyormuşuz gibi gelmiyor değil...
  
       Gençlerin böyle olmasının nedenini basında yada medyada aramak gerekmiyor. Evet bazı arkadaşlarımızın televizyonda izlediklerinin gerçeklikle alakası olmadığını anlaması biraz süre alsa da evet biliyoruz. O bir film ya da dizi ya da her neyse..

     ''Gençlere ne oluyor?'' demişler bazı yetişkinler. Gençlere bir şey olduğu yok. Sadece alkol,sigara,seks yaşı    gittikçe düşüyor evet olan bu. Yaşanılan hiç bir şeyden zevk alınamıyor. Çünkü her şey zamanından önce yaşanıyor. Bu yüzden gençler her şeyden bu kadar kolay sıkılabiliyor. Bu biraz da yetişkinliği özenmekten kaynaklanıyor. Arkadaşlarım rahat durun evet hepimiz bir gün yetişkin olacağız bu kadar kasmamıza gerek yok..

     Ah evet neredeyse unutuyordum. Günümüzün gençlik filmleri komedi sahneleriyle süslenmiş birazcık aşk serpiştirilmiş pornografik filmler. Eskisi gibi Türkan şoray'ı izleyerek zamanımızı geçirmiyoruz ki. Evet bunlardan da kaynaklanıyor olabilir. Herşey o kadar basitleşti ki artık. Gençler yaşadıkları cinsel tecrübeleri sidik yarıştırır gibi anlatıyor ''Dün gece bunu eve attım, Ah evet onun performansı çok güzeldi'' bu ne ya ? Sanki yarış atından bahsediyor çocuklar. İnsanların özel hayatı,yatak odası bu kadar göz önünde olmamalı.

     Aşk-ı Memnu nun yazarı Halid Ziya Uşaklıgil'in kemikleri sızlıyor olmalı. Perşembe akşamlarının vazgeçilmezi haline gelmişti. Okuldaki öğretmenlerimiz cuma gününe sınav koymaz olmuşlardı. Evlerde pür dikkat izlenirdi. Sokaklarda ''çıt'' yok. Herkes o diziyi izliyor. Cuma günü ilk dersimiz ''Bihter bu bölümde kimin altında?'' Evet bu gençlik nereye gidiyor sorusu alın size soru..

     Bu konuyu bir sonuca bağlamak gerekirse keşke hayatım hayatımız bu kadar saf ve temiz olsa. Evet biliyorum ''saf ve temiz bu mu ?'' diyeceksiniz ama emin olun evet ben yaşadığımız olayları bütün saflığıyla anlattım.

     Geçen gün birşey duydum. ''Bir insana o*ospu diyebilmek için 5 şahit gerekirmiş'' Böyle olsa yaparken başında mı bekleyeceğim? Artık bunlar simgeleşmiş iltifat haline gelmiş bulunmakta günümüzde. Bir insana o kelimeyi ettiğinizde kendinle gurur duyar oldu. Ah evet sen birinci sin sen çaça sın:) Bide nobel ödülünü verdik mi yılın o*rospu su diye tam olur yani.

     İşin sonuna gelirsek Gossip Girl ,Küçük Sırlar, Kavak Yelleri, vb. Programlardan yeni nesil gelişiyor. Yeni blair'lar yeni ayşegül ler yetişiyor. Başındada bahsettiğim gibi ''Kim? Kiminle?'' oyunuydu eskilerde. Böyle gidecek olursak artık oyun değil bir yaşam tarzı olacak ''Kim? Kiminle?..2 yorum:

  1. ilk yazıların olmasına rağmen gayet akıcı.Tespitlerin de gayet güzel.Hoşuma gitti.Devam :)

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ederim. Devam edeceğim.)

    YanıtlaSil